Teknik Haber Platformu
GÜNCEL ELEKTRİK ENERJİ SEKTÖREL TEKNOLOJİ OYUN YAŞAM AKTÜEL
TEİAŞ ve EÜAŞ İşçilerine Y G TazminatıTarih 28 Mart 2017, 16:28 Editör: Editör Elektrohaber

TEİAŞ ve EÜAŞ İşçilerine Y G Tazminatı

Ölümle burun buruna çalışan Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) ve Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ) işçileri, Yüksek Gerilim ilave ödemesinin ayrım yapılmaksızın kendilerine de ödenmesini istiyorlar.


TEİAŞ ve EÜAŞ Genel Müdürlüklerinin açık ve kapalı şalt merkezleri ile enerji nakil hatlarının tesisi, bakımı, kontrolü hizmetlerinde ve yüksek gerilim altında fiilen çalışan kamu görevlilerine (işçiler hariç) çalıştıkları her bir gün için 15 TL Yüksek gerilim ilave ücreti ödeniyor.


TEİAŞ, EÜAŞ ve TEDAŞ’ta Yüksek gerilim ilave ücreti uygulaması 1 Ocak 2016’dan itibaren hayata geçti. TEİAŞ, EÜAŞ ve TEDAŞ Genel Müdürlüklerinin açık ve kapalı şalt merkezleri ile enerji nakil hatlarının tesisi, bakımı, kontrolü hizmetlerinde ve yüksek gerilim altında fiilen çalışan işçiler ise yüksek gerilim ek ücreti alamıyorlar.


www.enerjimagazin.com'a konuşan işçiler, Yüksek Gerilim ilave ödemesinin kendilerine de ayrım yapılmaksızın ödenmesi gerektiğini savunuyorlar. Yüksek gerilim altında ölümle burun buruna çalışan işçiler, bağlı bulundukları sendikaların da bu adaletsizliğin giderilmesi için harekete geçmesini istiyorlar.


İşçilerin açıklamaları şu şekilde: “Görev yapmakta olduğumuz şalt sahasında yüksek gerilim altında fiilen çalışıyor ve yüksek gerilime maruz kalıyoruz. Yüksek gerilim altında manevra yapıyoruz. Ölümle burun buruna yüksek risk altında çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz görev gereği sıfır hata ile çalışmak zorundayız. Biz işçiler hariç diğer kamu görevlileri yüksek gerilim tazminatını alıyorlar. Üyesi bulunduğumuz Tes-İş sendikası ile EÜAŞ ve TEİAŞ işyerlerinin toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. Biz EÜAŞ ve TEİAŞ çalışanları olarak, Mühendislere ödenen Yüksek Gerilim ilave ödemesinin bizlere de ayrım yapılmaksızın ödenmesini talep ediyoruz.


İsteklerimizi Üyesi bulunduğumuz Tes-İş Sendikası’na da ilettik. BizTEİAŞ ve EÜAŞ Genel Müdürlüklerinin açık ve kapalı şalt merkezleri ile enerji nakil hatlarının tesisi, bakımı, kontrolü hizmetlerinde ve yüksek gerilim altında fiilen çalışanlar olarak www.enerjimagazin.com aracılığıyla konuyla ilişkili tüm tarafları haklı taleplerimiz karşısında duyarlı olmaya çağırıyoruz”

ÖNEMLİ :
 
Yayınlanmakta olan haberin tüm hakları saklıdır.
  Elektrohaber.net hak sahiplerinin yayınlanmakta olan haberlerin kaynak gösterilerek kaldırılma isteği hakkını saklı tutar.
  Elektrohaber'de yayınlanmakta olan haberlerin kaynak belirtilmeden yayınlanması yasaktır. |  Bu haber 6822 defa okunmuştur.

Elektrik  HABERLERİNDEN ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

SEDAŞ Aydınlatma Çalışmalarına Gebze ile Devam Ediyor

SEDAŞ Aydınlatma Çalışmalarına Gebze ile Devam Ediyor ‘SEDAŞ’ Aydınlatma Çalışmalarına Gebze ile Devam Ediyor

Elektrik üretimi aralıkta yüzde 5,7 arttı

Elektrik üretimi aralıkta yüzde 5,7 arttı Türkiye'nin lisanslı elektrik üretimi, Aralık 2021'de bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,7 ..

EPDK'nın elektrik temini kararı Resmi Gazete'de

EPDK'nın elektrik temini kararı Resmi Gazete'de Görevli tedarik şirketlerinin EÜAŞ'den elektrik teminine ilişkin kurul kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

EIA: Güçlü küresel ekonomik büyüme enerji tüketimini tetikleyecek

EIA: Güçlü küresel ekonomik büyüme enerji tüketimini tetikleyecek Küresel enerji tüketiminin mevcut politika ve teknoloji eğilimlerinin devam etmesi durumunda

Kesintisiz elektrik için sahadalar

Kesintisiz elektrik için sahadalar Kahramanmaraş'ta elektrik dağıtım şirketinde iş güvenliği uzmanı ve işletme şefi olarak çalışan iki kadın

Elektrik tüketimi mayısta yüzde 19,2 arttı

Elektrik tüketimi mayısta yüzde 19,2 arttı Türkiye'nin elektrik tüketimi, 2021 yılı Mayıs ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 19,2 artarak 24 milyar ...

Tam Kapanmada Tüketim Arttı

Tam Kapanmada Tüketim Arttı Elektrik tüketimi tam kapanmada yüzde 12,2 arttı

Elektrikte kurulu güç arttı

Elektrikte kurulu güç arttı Elektrikte kurulu güç 95 bin 890 megavata ulaştı

Elektrik tüketimi salgın öncesi dönemi geçti

Elektrik tüketimi salgın öncesi dönemi geçti Bakan Dönmez: Elektrik tüketimi salgın öncesi dönemi geçti
Teknik Adam Teknik Adam
Türkiye'ye elektrik ne zaman geldi?

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Diğer videolar

  Elazığ Yerli Motor
 

Elazığ Yerli Motor

İzlenme:4878

   
  Yerli Motor Elazığ’dan
 

Yerli Motor Elazığ’d

İzlenme:3162

   
  Akkuyu Nükleer Santrali
 

Akkuyu Nükleer Santr

İzlenme:3336

   
  Türkiye'de Elektrik Üretimi
 

Türkiye'de Elekt

İzlenme:3352

   

Tüm fotoğraflar

  İş kazaları
 

İş kazaları

İzlenme:15796

   
  Tesla
 

Tesla

İzlenme:18068

   
  Hat Emekçileri
 

Hat Emekçileri

İzlenme:26118

   
  Torna kazası
 

Torna kazası

İzlenme:164402